top of page
Zane Vorma

Vaginālās akmens lodītes un olas - mīti un patiesība


Es saņemu tik daudz jautājumus par maksts muskulatūras attīstīšanas iespējām, kas saistītas ar dažādām intīmajām palīgierīcēm. Tāpēc turpmāk dažos rakstos skaidrošu katras iespējas mītus, plusus, mīnusus un medicīnisko pamatojumu. Šajā rakstā par vaginālajām akmens oliņām vai lodītēm, kā nu kurš tās latviski dēvē (angliski tās visbiežāk sauc par "yoni eggs"). Tās tiek izgatavotas no dažādiem akmeņiem un pēc savas formas atgādina nelielu oliņu. Vispopulārākās ir nefrīta, rozā kvarca, avanturīna un obsidiāna olas, taču akmeņi no kuriem tās tiek izgatavotas var būt ļoti daudz un dažādi. Gan jau katra sieviete kaut reizi dzīvē ir dzirdējusi par šo produktu, ko izmanto it kā iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanai.

Sākšu nedaudz ar vēsturi, lai palīdzētu izprast šī produkta būtību, kādiem mērķiem tas lietojams un vai tiešām spēj darīt sievietes makstī neaptveramus brīnumus.

Vaginālās akmens lodītes un olas sievietēm tiek piedāvātas ar gadsimtiem nepierādītām vēsturiskām liecībām par to, cik tās ir neatsveramas sievietes intīmajai veselībai. Katra šī produkta ražotāja vai tirgotāja lapā šo produktu aprakstā ir atrodamas slavas dziesmas par to pārdabiskajām spējām gan baudas attīstīšanā, gan intīmās veselības sakārtošanā. Vispirms parunāsim var veselības aspektiem. Solījumi šiem produktiem ir, protams, katras sievietes ausīm ginekoloģiski kārdinoši, - spēj sakārtot hormonālo līdzsvaru, risināt urīna nesaturēšanu, vairot sievišķo enerģiju, sakārtot menstruālo ciklu, dot spēcīgu intīmo muskulatūru. Baudas aprakstos tikpat kārdinoši tirgotāji kopā ar spēcīgiem mīlas muskuļiem sola imperatoru cienīgu erotisko spēku. Vairums tirgotāji visus šos labumus min kopā ar vēsturi, kas skaidro produkta unikalitāti gadsimtiem ilgi. Vaginālo akmens olu pirmsākumi esot meklējami Ķīnā, kur bez to lietošanas savu dzīvi nespēja iedomāties ne konkubīnes, ne karalienes, lai nodrošinātu imperatoram neaizmirstamu baudu un sev veselu iegurni.

Pasaulē šo produktu pārdošanas apjomi ir milzīgi un mērāmi miljonos. Un šķiet, ka pasaules sievietes turpinātu masveidā ticēt un turpinātu šos produktus pirkt, ja vien šos ūdeņus nebūtu saviļņojusi Gvineta Paltrova, kura savā dzīvesstila lapā GOOP sāka šī produkta tirdzniecību un kļuva par šī produkta reklāmas seju. Ja lieto pat Gvineta Paltrova, tad sievietes notic desmitkārt vairāk. Tīmekļa lapa mācīja sievietēm šo olu ievietot makstī uz vairākām stundām vai visu nakti un solīja visus augstāk minētos brīnumus. Un šis produkts beidzot sacēla tiešām vētru mediķu, sieviešu un mēdiju vidū. 2018.gada vasarā Kalifornijas tiesa apstiprināja prasību pret kompāniju GOOP par 145 000 dolāru norādot, ka šī produkta reklāmā izmantotie veselības aspekti nav zinātniski pamatoti un pierādīti. Šajā skandālā iesaistījās arī ginekologs Jen Gunter, kurš kopā ar arheologu Sarah Parcak sāka pētīt Ķīnas vēsturi, lai meklētu pierādījumus šī produkta unikalitātē. Un pierādījumi atrasti netika! Dr. Jen Gunter nāca klajā ar paziņojumu par šī produkta kaitīgumu, minot gan produkta lietošanas higiēniskos apsvērumus, kas var radīt neskaitāmas infekcijas, gan maldinošo vēsturi, gan iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanas nozīmi, ko nekādi nevar dot nefrīta vai jebkāda cita akmens ola, kas vienkārši ievietota makstī. Šeit piebildīšu, ka šos produktus nekad netirgos neviens sevi cienošs iegurņa speciālists vai ginekologs, jo bez veiktajiem Ķīnas pētījumiem pasaulē nav neviena cita zinātniska pētījuma un pamatojuma, kas apstiprinātu šī produkta spējas uzlabot sievietes intīmo veselību un attīstīt intīmo muskulatūru. Šie produkti visbiežāk ir iegādājami ar tantru vai jogu saistītās praksēs, jo tantra ar šīm olām māca sievietei attīstīt intīmo muskulatūru, tādējādi uzlabojot seksuālās funkcijas. Tās tāpat var atrast intīmpreču veikalos, bet būs gandrīz neiespējami atrast iegurņa medicīnas vidē. Arī es nekad šādu produktu netirgošu, jo to lietošana sievietei var tiešām kaitēt daudz vairāk nekā palīdzēt. Ir vēsturiskas liecības, kas apstiprina, ka šādas olas makstī var radīt patīkamas sajūtas un sniegt sievietei baudu, bet nav nevienas liecības un pierādījuma par to, ka tā attīsta iegurņa pamatnes muskulatūru vai sakārto intīmo veselību! Un tas pat anatomiski raugoties vienkārši nav iespējams, nemaz nerunājot par to, ka akmens ir porains un tā turēšana makstī var sievietei izraisīt nopietnas infekcijas.

Mazliet anatomijas, lai saprastu katra sieviete, kura šādu produktu lieto vai vēlas to darīt:

1. Iegurņa pamatnes muskulatūra nav atraujama no pārējā ķermeņa. Tā ir viens neatdalāms veselums, kas strādā kopā ar diafragmu (elpošanas muskulis), vēdera un muguras dziļajiem muskuļiem. Ja sievietei ir vāja iegurņa pamatnes muskulatūra, tad pareizi to attīstīt nozīmē pareizi attīstīt visu šo kopumu. Par šo esmu daudz rakstījusi. Nav iespējams izraut no ķermeņa vienu daļu, ielikt tajā akmens gabalu, bez izpratnes to nēsāt un cerēt, ka tas atrisinās visas ginekoloģiska rakstura problēmas. Bieži vien šī neizpratne beidzas ar vēl lielākām problēmām. Arī Gvinetu Paltrovu sieviešu ginekoloģisko problēmu vairošanā vaino gan pašas sievietes, kuras produktu lietojušas, gan pasaules iegurņa speciālisti, gan ginekologi. Salīdzinājumam varētu minēt kādreiz tik ļoti reklamēto Topshop vēdera vibrējošo taureni, ko reklāmā mācīja vienkārši uzlikt uz vēdera, ieslēgt un panēsāt, īsā laikā solot tikt pie slaida vidukļa. Ja vien ķermenī viss būtu tik vienkārši, ka ieliec, staigā un atrisini savas problēmas, visām sievietēm būtu plakani vēderi un veseli iegurņi. Mēs arī roku muskulatūru netrenējam un nekad arī neattīstītu, paņemot rokās hanteli un visu dienu to turot.

2. Makstī iekšpusē ir gludā muskulatūra, kas nepakļaujas prāta darbībai. Iegurņa pamatnes muskulatūra, kas apņem daļu no maksts, ir skeleta muskulatūra, kuru mēs varam trenēt apzināti. Ieliekot makstī akmens olu, kurai ir savs noteikts svars, to makstī notur vai arī nenotur tieši iegurņa pamatnes muskulatūra. Ja sieviete, kurai tā ir vāja, makstī šo olu ievieto, viņai iegurņa pamatnes muskulatūra ir jātur sasprindzināta, lai šī ola neslīdētu ārā. Ieteikumi, kas liek olu nēsāt vairākas stundas, nozīmē šos muskuļus turēt nosacīti saspringtus visu laiku. Tā ir šīs muskulatūras nogalināšana nevis attīstīšana! Pareizā iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanā ir svarīgi mācēt šos muskuļus savilkt un vēl svarīgāk ir mācēt šo muskulatūru atslābināt.

3. Kēgela vingrojumi, kurus bieži piemin šo produktu aprakstos, kā vingrojumus, kuri jāveic ar šīm olām makstī diemžēl nav vairs Kēgela vingrojumi. Arnolds Kēgels bija amerikāņu ginekologs, kurš 20.gs. vidū pasaulē pēc daudzu gadu urīna nesaturēšanas pētījumiem radīja pirmo intīmo perineometru un vingrojumu sistēmu iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanai. Ievietojot to makstī un veicot iegurņa pamatnes muskulatūras vingrojumus, sieviete speciālā monometrā redzēja šīs muskulatūras spēku. Monometrā bija saprotams muskulatūras stāvoklis gan sasprindzinot tos, gan atslābinot. Arnolds Kēgels nekad nav radījis nevienu sistēmu, kas mācītu iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanu ar akmens olām un nekad nav radījis arī šādas akmens olas. Arnolda Kēgela vārdu šobrīd pasaulē izmanto bez jebkāda pamatota seguma. Lielākā daļa dažādu intīmo trenažieru ražotāji produkta nosaukumos vai aprakstos piemin Kēgela vingrojumus dēļ šī vārda atpazīstamības, bet bez medicīniski korekta pamatojuma.

Sievietei šādus produktus lietojot, ir krasi jānodala savas veselības vēlmes no baudas vēlmēm un jāsaprot, ka tā var būt vairāk kā spēļu mantiņa baudai nevis veselībai, kura jālieto saprātīgi un ar izpratni, ja tiešām gribas to lietot.

Vaginālās olas, lodītes, bumbiņas


Kommentare


Nesenie raksti

Par sievietes intīmo veselību arī šeit:

  • Facebook Basic Square
bottom of page